Antti Lindtman

Lindtman Antti

Kansanedustaja, eduskuntaryhmän puheenjohtaja
www.anttilindtman.fi

avustaja: Viljami Kammonen
Email: viljami.kammonen(at)eduskunta.fi
p. 050 574 0461

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät eduskunnassa:
Kansliatoimikunta (jäsen) 19.06.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (varajäsen) 26.06.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 12.02.2014–, (Varapuheenjohtaja) 05.05.2015–08.06.2015
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 18.06.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 23.04.2015–
työvaliokuntaSosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 23.04.2015–