Piiritoimistojen ja piirien puheenjohtajien yhteystiedot

15:17

Helsingin Sosialidemokraatit ry

helsinki.sdp.fi
Siltasaarenkatu 18-20 C 6 krs. (sisäänkäynti C-rapun kautta)
00530 Helsinki

Toiminnanjohtaja Laura Ylitalo
p. 045 165 5011
laura.ylitalo@sdp.fi

Toimistonhoitaja Carola Grönlund
p. 044 306 1294
carola.gronlund@sdp.fi

Puheenjohtaja:
Pentti Arajärvi
p. 040 582 0300
pentti.arajarvi@iki.fi

 

Uudenmaan Sosialidemokraatit ry

uusimaa.sdp.fi
Siltasaarenkatu 18-20 C 6 krs. (sisäänkäynti C-rapun kautta)
00530 Helsinki

Toiminnanjohtaja Pekka Tuuri
p. 050 3522 192
pekka.tuuri@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Anne Karjalainen
p. 050 539 0744
anne.karjalainen@kerava.fi

 

Varsinais-Suomen Sosialidemokraattinen Piiri ry

www.sdpvs.fi
Eerikinkatu 30, 20100 Turku
varsinais.suomi@sdp.fi
Faksi (02) 414 5003

Toiminnanjohtaja Talvikki Jori
p. 040 518 1948
talvikki.jori@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Vuokko Puljujärvi-Seila
p. 040 572 7898
vuokko.puljujarvi-seila@turku.fi

 

Satakunnan Sosialidemokraatit ry

(02) 632 7233
satakunta.sdp.fi
Yrjönkatu 8, 2. krs, 28100 Pori
satakunta@sdp.fi

Toiminnanjohtaja Jukka Pirttinen
p. 0400 725 689

Puheenjohtaja:

Harri Lehtonen
p. 044 4224 004
harri.lehtonen@eura.fi

 

Hämeen Sosialidemokraatit ry

(03) 653 7348
hame.sdp.fi
Birger Jaarlin katu 11 C, 13100 Hämeenlinna

Toiminnanjohtaja Pirjo Alijärvi
p. 046 600 3434
pirjo.alijarvi@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Miia Nahkuri
p. 040 825 5967
miia.nahkuri@gmail.com

 

Pirkanmaan Sosialidemokraatit ry

pirkanmaa.sdp.fi
Hämeenpuisto 28, 33200 Tampere
Faksi (03) 366 4399

Toiminnanjohtaja Harri Sandell
p. 050 516 4139
harri.sandell@sdp.fi

Järjestösihteeri Pia Hänninen
p. 045 119 5255
pia.hanninen@sdp.fi

 

Puheenjohtaja:

Roope Lehto
p. 040 591 5660
roope.lehto@nokiankaupunki.fi

 

Kaakkois-Suomen Sosialidemokraatit ry

kaakkoissuomi.sdp.fi
Kalevankatu 13 B
45100 Kouvola

Toiminnanjohtaja
Sanna Koskenranta
p. 0400 570 555
sanna.koskenranta@sdp.fi

Järjestösihteeri
Ilona Pilli
p. 0440 570 558
ilona.pilli@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Teemu Hirvonen
P. 050 372 4507
teemu.hirvonen08@gmail.com
www.teemuhirvonen.net

 

Savo-Karjalan Sosialidemokraatit ry

Joensuun toimisto

Kauppakatu 32, 2. krs
80100 Joensuu


Toiminnanjohtaja
Seppo Eskelinen
Puh. 0400 767 200
Sähköposti: seppo.eskelinen@sdp.fi

Kuopion toimisto

Puijonkatu 23 A, 4. krs
70100 Kuopio

savokarjala.sdp.fi

Puheenjohtaja:

Neeta Röppänen
0503802010
neeta.roppanen@luukku.com

 

SDP:n Keski-Suomen Piiri ry

(014) 217 533
keskisuomi.sdp.fi
Kauppakatu 30 4. krs, 40100 Jyväskylä (PL 145, 40101 Jyväskylä)
Faksi (014) 611 170

Järjestötyöntekijä Merja Närhi
050 4630585
merja.narhi@sdp.fi

Toimistonhoitaja Marita Putkonen
040 759 8021
marita.putkonen@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Rolf Nyholm
p. 040 595 0001
rolf.nyholm@aanekoski.fi

 

Pohjanmaan Sosialidemokraatit ry

Vapaudentie 32-34 B 10
60100 Seinäjoki

pohjanmaa.sdp.fi

Toiminnanjohtaja Johanna Autio
p. 050 583 8393
johanna.autio@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Matias Mäkynen
040 509 4409
matias.makynen@gmail.com

 

Oulun Sosialidemokraattinen piiri ry

Pakkahuoneenkatu 28 4. krs, 90100 Oulu
oulu.sdp.fi

Puheenjohtaja:

Tanja Tiainen
0505432176
tanja.tiainen76@gmail.com

 

Lapin Sosialidemokraattinen Piiri ry

lappi.sdp.fi
Valtakatu 4 A 2. krs, 96100 Rovaniemi

Toiminnanjohtaja
Paulus Toropainen
p. 046 6000 778
paulus.toropainen@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Hilkka Halonen
p. 040-7210590
hilkka.halonen@meriva.com

 

Finlands Svenska Socialdemokrater rf (FSD)

fsd.sdp.fi

FSD:s kansli i Helsingfors

Broholmsgatan 18-20 C
00530 Helsingfors

Personal i Helsingfors:

Hildur Boldt, verksamhetsledare
p. 0400 327 762
hildur.boldt@sdp.fi

FSD:s kansli i Vasa

Storalånggatan 50
65100 Vasa

Personal i Vasa:

Nils-Johan Englund, ombudsman
+35840 7192721
nils-johan.englund@sdp.fi

Ordförande:

Viktor Kock, ordförande, Pedersöre
Viktorkock@yahoo.com
050 543 2469