Evästeasetukset

Välttämättömät evästeet

Nämä evästeet ovat välttämättömiä sivujemme teknisen toiminnan kannalta, eikä niitä voi kytkeä pois päältä. Toiminnalliset evästeet ovat keskeisiä esimerkiksi sivujemme selaamisen ja sivujemme ominaisuuksien käyttämisen kannalta.

Analytiikka

Nämä evästeet keräävät ainoastaan anonyymia tietoa siitä, kuinka sivujamme käytetään. Analytiikkaevästeiden avulla pystymme mittaamaan ja analysoimaan sivujemme toimintaa. Käytämme näitä evästeitä esimerkiksi tietääksemme, mikä sivujemme sisällöistä on suosittua sekä varmistaaksemme, että kävijät löytävät heille merkitykselliset sisällöt. Kaikki kerätyt tiedot ovat tilastollista aineistoa, eikä niistä voi tunnistaa henkilöitä. Voit kuitenkin halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Kohdistus- ja mainosevästeet

Kohdennamme mainontaamme, jotta voimme tavoittaa SDP:n politiikasta kiinnostuneista ihmisiä mahdollisimman hyvin. Voimme käyttää näitä evästeitä esimerkiksi sinulle kohdennetun mainonnan täsmällisyyden ja kiinnostavuuden parantamiseen. Evästeitä voidaan käyttää myös sivujemme sisällön tekemiseksi sinua kiinnostavammaksi. Tietojen kerääminen perustuu selaimesi tai laitteesi yksilölliseen tunnistamiseen. Voit halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Piiritoimistojen ja piirien puheenjohtajien yhteystiedot

15:17

Helsingin Sosialidemokraatit ry

helsinki.sdp.fi
Siltasaarenkatu 18-20 C 6 krs. (sisäänkäynti C-rapun kautta)
00530 Helsinki

Toiminnanjohtaja Laura Ylitalo
p. 045 165 5011
laura.ylitalo@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Toimistonhoitaja Carola Grönlund
p. 044 306 1294
carola.gronlund@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:
Pentti Arajärvi
p. 040 582 0300
pentti.arajarvi@iki.fi

 

Uudenmaan Sosialidemokraatit ry

uusimaa.sdp.fi
Siltasaarenkatu 18-20 C 6 krs. (sisäänkäynti C-rapun kautta)
00530 Helsinki

Toiminnanjohtaja Lea Väänänen
p. 045 876 3997
lea.vaananen@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Mikko Valtonen
p. 040 867 8250
mikko@mikkovaltonen.fi

 

Varsinais-Suomen Sosialidemokraattinen Piiri ry

www.sdpvs.fi
Eerikinkatu 30, 20100 Turku
varsinais.suomi@sdp.fi
Faksi (02) 414 5003

Toiminnanjohtaja Talvikki Jori
p. 040 518 1948
talvikki.jori@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Niina Alho
p. 0400 966 569
niina.alho@gmail.com

 

Satakunnan Sosialidemokraatit ry

(02) 632 7233
satakunta.sdp.fi
Yrjönkatu 8, 2. krs, 28100 Pori
satakunta@sdp.fi

Toiminnanjohtaja Jukka Pirttinen
p. 0400 725 689
jukka.pirttinen@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Harri Lehtonen
p. 044 4224 004
harri.lehtonen@eura.fi

 

Hämeen Sosialidemokraatit ry

hame.sdp.fi
Birger Jaarlin katu 11 C, 13100 Hämeenlinna

Toiminnanjohtaja Jarkko Nissinen
p. 040 501 5995
jarkko.nissinen@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Toimistosihteeri Mia Heinonen
p. 050 570 6864
hame@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Miia Nahkuri
p. 040 825 5967
miia.nahkuri@gmail.com

 

Pirkanmaan Sosialidemokraatit ry

pirkanmaa.sdp.fi
Hämeenpuisto 28, 33200 Tampere
Faksi (03) 366 4399

Toiminnanjohtaja Harri Sandell
p. 050 516 4139
harri.sandell@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Roope Lehto
p. 040 591 5660
roope.lehto@nokiankaupunki.fi

 

Kaakkois-Suomen Sosialidemokraatit ry

kaakkoissuomi.sdp.fi
Kalevankatu 13 B
45100 Kouvola

Toiminnanjohtaja
Sanna Koskenranta
p. 0400 570 555
sanna.koskenranta@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Järjestösuunnittelija
Jaana Saarinen
p. 0440 570 558
jaana.saarinen@sdp.fi

Puheenjohtaja:

Hannu Repo
P. 040 591 3199
hannu.repo@jhl.fi

 

Savo-Karjalan Sosialidemokraatit ry

Joensuun toimisto

Kauppakatu 32, 2. krs
80100 Joensuu

Toiminnanjohtaja

Tuomas Timonen
p. 0400 990 949
tuomas.timonen@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Kuopion toimisto

Puijonkatu 23 A, 4. krs
70100 Kuopio

savokarjala.sdp.fi

Puheenjohtaja:

Tiina Kaartinen
p. 040 538 1348
tiina.kaartinen@kuopio.fi

 

SDP:n Keski-Suomen Piiri ry

(014) 217 533
keskisuomi.sdp.fi
Kauppakatu 30 4. krs, 40100 Jyväskylä (PL 145, 40101 Jyväskylä)
Faksi (014) 611 170

Järjestötyöntekijä Merja Närhi
050 4630585
merja.narhi@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Toimistonhoitaja Marita Putkonen
040 759 8021
marita.putkonen@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Ville Rautiainen
p. 040 834 8161
ville.rautiainen@saarijarvi.fi

 

Pohjanmaan Sosialidemokraatit ry

Keskuskatu 17 A 4
60100 Seinäjoki

pohjanmaa.sdp.fi

Toiminnanjohtaja Johanna Autio
p. 050 583 8393
johanna.autio@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Matias Mäkynen
040 509 4409
matias.makynen@gmail.com

 

Oulun Sosialidemokraattinen piiri ry

Mäkelininkatu 31, 2.krs.
90100 OULU
oulu.sdp.fi

Toiminnanjohtaja Sanna Husa
p. 050 5927 444
sanna.husa@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Mika Pietilä
p. 050 370 7297
mipietila@gmail.com

 

Lapin Sosialidemokraattinen Piiri ry

lappi.sdp.fi
Valtakatu 4 A 2. krs, 96100 Rovaniemi

Toiminnanjohtaja
Paulus Toropainen
p. 046 6000 778
paulus.toropainen@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Puheenjohtaja:

Maria-Riitta Mällinen
p. 040 849 5532
mariariitta.mallinen@gmail.com

 

Finlands Svenska Socialdemokrater rf (FSD)

fsd.sdp.fi

FSD:s kansli i Helsingfors

Broholmsgatan 18-20 C
00530 Helsingfors

Personal i Helsingfors:

Hildur Boldt, verksamhetsledare
p. 0400 327 762
hildur.boldt@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

FSD:s kansli i Vasa

Storalånggatan 50
65100 Vasa

Personal i Vasa:

Nils-Johan Englund, ombudsman
+35840 7192721
nils-johan.englund@sdp.fi

Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Ordförande:

Anette Karlsson
anette.h.karlsson@gmail.com
p. 040 747 6604