Puoluetoimiston yhteystiedot

10:10

SDP
Siltasaarenkatu 18-20 C, 6. krs.
00530 HELSINKI

Toimistolle sisäänkäynti C-rapun kautta.
Ma-pe 9-16.00

Katso sijainti kartalta

Sähköpostit: etunimi.sukunimi(at)sdp.fi

Puhelinvaihde: (09) 478 988  (klo 9-11 ja 11:30-15)
Fax (09) 712 752

 

Verkkolaskutusosoite:

Y-tunnus: 0117005-2
Verkkolaskuosoite: 003701170052
Verkkolaskuoperaattorimme ovat:

Nordea Pankki Suomi Oyj (NDEAFIHH)
OP Yrityspankki Oyj (OKOYFIHH)

Paperilaskutusosoite:

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue
PL 33001
01051 LASKUT

 

Yhteystiedot

 

Antti Rinne

Puheenjohtaja Antti Rinne
sähköposti: antti.rinne@sdp.fi
p. (09) 432 3139

Puheenjohtajan kalenteriasiat:
Mia Lainemia.laine@eduskunta.fi
p. 050 464 0126

Rinteen mediasuhteet:
Eduskuntaryhmän viestintävastaava Dimitri Qvintus,
dimitri.qvintus@eduskunta.fi
p. 050 574 0956

 

Antton Rönnholm

Puoluesihteeri Antton Rönnholm
p. 040 506 7676
antton.ronnholm@sdp.fi

 

Raija Jussilainen

Johdon assistentti Raija Jussilainen
p. (09) 4789 8228, 050 520 1228
raija.jussilainen@sdp.fi

 

Ville Wallin

Hallintopäällikkö Ville Wallin
p. (09) 4789 8212
ville.wallin@sdp.fi

Poliittisen valmistelun päällikkö Mikko Koskinen
p. 050 304 2007
mikko.koskinen@sdp.fi

Järjestöpäällikkö Jenny Suominen
p. 050 491 1401
jenny.suominen@sdp.fi

 

Tuula Lampinen

Poliittinen koordinaattori Tuula Lampinen
p. (09) 4789 8209
tuula.lampinen@sdp.fi

 

Lyyli Raatikainen

Järjestösuunnittelija Lyyli Raatikainen
p. (09) 4789 8231, 050 371 5499
lyyli.raatikainen@sdp.fi

 

Jarkko Piirainen

Verkkoviestintäkoordinaattori Jarkko Piirainen
p. 050 3030 245
jarkko.piirainen@sdp.fi

 

Iida Vallin

Viestintäsuunnittelija Iida Vallin
p. 044 307 2281
iida.vallin@sdp.fi

Valo-/videokuvaaja Jukka-Pekka Flander
p. 050-5280449
jukka-pekka.flander@sdp.fi

 

Tero Shemeikka

Kansainvälisten asiain sihteeri Tero Shemeikka
p. 040 515 1097
tero.shemeikka@sdp.fi

 

Arto Heinonen

Järjestö- ja kunnallisasiain sihteeri Arto Heinonen
p. (09) 4789 8207
arto.heinonen@sdp.fi

 

Jäsenpalvelusihteeri Arja Pennanen
p. (09) 4789 8225
arja.pennanen@sdp.fi

 

Petri Nurmi

Järjestösihteeri Petri Nurmi
p. (09) 4789 8234
petri.nurmi@sdp.fi

 

Merja-Hannele Vuohelainen

Toiminnanjohtaja, Demarinaiset
Merja-Hannele Vuohelainen
p. 040 746 4070
merja.vuohelainen@sdp.fi

 

Kirjanpito ja palkat

www.kvalta.fi

Pääkirjanpitäjä Eija Velho
eija.velho@kvalta.fi

Palkanlaskija, kirjanpitäjä Pekka Tirkkonen
pekka.tirkkonen@kvalta.fi