Puoluetoimiston yhteystiedot

10:10

SDP
Siltasaarenkatu 18-20 C, 6. krs
00530 HELSINKI

Toimistolle sisäänkäynti C-rapun kautta.
Ma-pe 9.00-16.00

Katso sijainti kartalta

Sähköpostit: etunimi.sukunimi(at)sdp.fi

Puhelinvaihde: (09) 478 988  (klo 9-11 ja 11:30-15)

Fax (09) 712 752


Verkkolaskutusosoite:

Y-tunnus: 0117005-2
Verkkolaskuosoite: 003701170052
Verkkolaskuoperaattorimme ovat:

Nordea Pankki Suomi Oyj (NDEAFIHH)
OP Yrityspankki Oyj (OKOYFIHH)

Paperilaskutusosoite:

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue
PL 33001
01051 LASKUT

Yhteystiedot

PUOLUEJOHTO
VIESTINTÄ
HALLINTO
POLIITTINEN VALMISTELU
JÄRJESTÖOSASTO JA JÄSENPALVELU
DEMARINAISET


PUOLUEJOHTO

 

Puheenjohtaja Sanna Marin

Pääministerin sihteeri

Miia Maffeo
miia.maffeo(at)vnk.fi
09 1602 2001

Eduskunnan poliittinen avustaja

Sara Holappa
sara.holappa(at)eduskunta.fi
050 4316932

 

 

 

Antton Rönnholm

Puoluesihteeri Antton Rönnholm
antton.ronnholm@sdp.fi

Lataa tästä Anttonin CV

 

VIESTINTÄ

 

Viestintäpäällikkö Iida Vallin
p. 044 307 2281
iida.vallin@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Viestintäsuunnittelija Mikko Kymäläinen
p. 040 911 2049
mikko.kymalainen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Visuaalisen viestinnän suunnittelija Jukka-Pekka Flander
p. 050 5280 449
jukka-pekka.flander@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Viestintäsuunnittelija Ulla Mikkola
p. 044 263 0765
ulla.mikkola@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

HALLINTO

 

Ville Wallin

Hallintopäällikkö Ville Wallin
p. (09) 4789 8212
ville.wallin@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Päivi Ahola

Johdon assistentti Päivi Ahola
p. 040 737 4425
paivi.ahola@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

 

POLIITTINEN VALMISTELU

 

Joona Räsänen

Poliittisen valmistelun päällikkö Joona Räsänen
p. 050 547 5590
joona.rasanen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Kaupunkipoliittinen koordinaattori Tiina Isotalus
p. 050 3299 987
tiina.isotalus@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Tuula Lampinen

Poliittinen koordinaattori Tuula Lampinen
p. (09) 4789 8209
tuula.lampinen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Tero Shemeikka

Kansainvälisten asiain sihteeri Tero Shemeikka
p. 040 515 1097
tero.shemeikka@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

JÄRJESTÖOSASTO JA JÄSENPALVELU

 

Järjestöpäällikkö Jenny Suominen
p. 050 491 1401
jenny.suominen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Riikka Keskitalo
JÄSENPALVELU
Palvelusuunnittelija Riikka Keskitalo
p. 050 431 5078
riikka.keskitalo@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Petri Nurmi

JÄSENPALVELU
Järjestösihteeri Petri Nurmi
p. (09) 4789 8234
petri.nurmi@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Jarkko Piirainen

Digitaaliset palvelut Jarkko Piirainen
p. 050 3030 245
jarkko.piirainen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Lyyli Raatikainen

Järjestösuunnittelija Lyyli Raatikainen
p. (09) 4789 8231, 050 371 5499
lyyli.raatikainen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Kunta- ja järjestöasiainsihteeri Pekka Tuuri
p. 050 352 2192
pekka.tuuri@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

DEMARINAISET

 

Roosa Pöyhönen

Toiminnanjohtaja, Demarinaiset
Roosa Pöyhönen
p. 040 7366 727
roosa.poyhonen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

Poliittinen suunnittelija, Demarinaiset
Noora Kettunen
p. 050 433 4803
noora.kettunen@sdp.fi

 

Kirjanpito ja palkat

www.kvalta.fi

Toimitusjohtaja Pekka Tirkkonen
pekka.tirkkonen@kvalta.fi

Pääkirjanpitäjä Eija Velho
eija.velho@kvalta.fi

Evästeasetukset

Välttämättömät evästeet

Nämä evästeet ovat välttämättömiä sivujemme teknisen toiminnan kannalta, eikä niitä voi kytkeä pois päältä. Toiminnalliset evästeet ovat keskeisiä esimerkiksi sivujemme selaamisen ja sivujemme ominaisuuksien käyttämisen kannalta.

Analytiikka

Nämä evästeet keräävät ainoastaan anonyymia tietoa siitä, kuinka sivujamme käytetään. Analytiikkaevästeiden avulla pystymme mittaamaan ja analysoimaan sivujemme toimintaa. Käytämme näitä evästeitä esimerkiksi tietääksemme, mikä sivujemme sisällöistä on suosittua sekä varmistaaksemme, että kävijät löytävät heille merkitykselliset sisällöt. Kaikki kerätyt tiedot ovat tilastollista aineistoa, eikä niistä voi tunnistaa henkilöitä. Voit kuitenkin halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Kohdistus- ja mainosevästeet

Kohdennamme mainontaamme, jotta voimme tavoittaa SDP:n politiikasta kiinnostuneista ihmisiä mahdollisimman hyvin. Voimme käyttää näitä evästeitä esimerkiksi sinulle kohdennetun mainonnan täsmällisyyden ja kiinnostavuuden parantamiseen. Evästeitä voidaan käyttää myös sivujemme sisällön tekemiseksi sinua kiinnostavammaksi. Tietojen kerääminen perustuu selaimesi tai laitteesi yksilölliseen tunnistamiseen. Voit halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Käytämme sivuillamme evästeitä käyttäjäkokemuksen parantamiseksi. Käytämme anonyymiä sekä myös yksilöityä tietoa verkkosivujemme kehittämiseen sekä viestinnän kohdentamiseen. Voit itse valita, mitä evästeitä hyväksyt.

Lue lisää evästekäytännöistämme
Muokkaa evästeasetuksia