Evästeasetukset

Välttämättömät evästeet

Nämä evästeet ovat välttämättömiä sivujemme teknisen toiminnan kannalta, eikä niitä voi kytkeä pois päältä. Toiminnalliset evästeet ovat keskeisiä esimerkiksi sivujemme selaamisen ja sivujemme ominaisuuksien käyttämisen kannalta.

Analytiikka

Nämä evästeet keräävät ainoastaan anonyymia tietoa siitä, kuinka sivujamme käytetään. Analytiikkaevästeiden avulla pystymme mittaamaan ja analysoimaan sivujemme toimintaa. Käytämme näitä evästeitä esimerkiksi tietääksemme, mikä sivujemme sisällöistä on suosittua sekä varmistaaksemme, että kävijät löytävät heille merkitykselliset sisällöt. Kaikki kerätyt tiedot ovat tilastollista aineistoa, eikä niistä voi tunnistaa henkilöitä. Voit kuitenkin halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Kohdistus- ja mainosevästeet

Kohdennamme mainontaamme, jotta voimme tavoittaa SDP:n politiikasta kiinnostuneista ihmisiä mahdollisimman hyvin. Voimme käyttää näitä evästeitä esimerkiksi sinulle kohdennetun mainonnan täsmällisyyden ja kiinnostavuuden parantamiseen. Evästeitä voidaan käyttää myös sivujemme sisällön tekemiseksi sinua kiinnostavammaksi. Tietojen kerääminen perustuu selaimesi tai laitteesi yksilölliseen tunnistamiseen. Voit halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Puoluetoimiston yhteystiedot

10:10

SDP
Siltasaarenkatu 18-20 C, 6. krs
00530 HELSINKI

Toimistolle sisäänkäynti C-rapun kautta.
Ma–pe 9.00-16.00

Katso sijainti kartalta

Sähköpostit: etunimi.sukunimi@sdp.fi

Puhelinvaihde: (09) 478 988 (klo 9-11 ja 11:30-15)

Fax: (09) 712 752


Verkkolaskutus

Nimi
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue

Y-tunnus
0117005-2

Verkkolaskuosoite
003701170052

Välittäjä
Maventa Oy

Välittäjän tunnus
003721291126

Välittäjätunnus pankkiverkosta lähetettäessä
DABAFIHH

Paperilaskutus

Paperilaskutusosoite

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue
PL 33001
01051 LASKUT


Yhteystiedot

PUOLUEJOHTO
VIESTINTÄ
HALLINTO
POLIITTINEN VALMISTELU
JÄRJESTÖOSASTO JA JÄSENPALVELU
DEMARINAISET


PUOLUEJOHTO

 

Puheenjohtaja Sanna Marin

Koordinaattori Mila Kangasniemi
p. 050 593 4157
mila.kangasniemi@gov.fi

 

Antton Rönnholm

Puoluesihteeri Antton Rönnholm
p. 040 506 7676
antton.ronnholm@sdp.fi

Tutustu Anttoniin

 

VIESTINTÄ

 

Viestintäpäällikkö Miia Järvi
p. 044 344 1585
miia.jarvi@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Visuaalisen viestinnän suunnittelija Jukka-Pekka Flander
p. 050 5280 449
jukka-pekka.flander@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Viestintäsuunnittelija Ulla Mikkola
p. 044 263 0765
ulla.mikkola@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Viestintäsuunnittelija Laura Paatelainen
p. 050 400 8769
laura.paatelainen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Mona Roininen

Verkkoviestinnän asiantuntija Mona Roininen
p. 050 527 3370
mona.roininen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

HALLINTO

 

Ville Wallin

Hallintopäällikkö Ville Wallin
p. (09) 4789 8212
ville.wallin@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Päivi Ahola

Johdon assistentti Päivi Ahola
p. 040 737 4425
paivi.ahola@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Huovinen Jyrki

IT-asiantuntija Jyrki Huovinen
p. 050 5711 740
jyrki.huovinen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Aulapalvelu Joanna Matikainen
p. 050 342 6272
joanna.matikainen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Talous- ja hallintosihteeri Margolit Mihlin
p. 040 770 3640
margolit.mihlin@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

 

POLIITTINEN VALMISTELU

Poliittisen valmistelun päällikkö Kaisa Vatanen
p. 040 721 7212
kaisa.vatanen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Tero Shemeikka

Kansainvälisten asiain sihteeri Tero Shemeikka
p. 040 515 1097
tero.shemeikka@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Poliittinen koordinaattori Leila Vasama
p. 050 576 6910
leila.vasama@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

JÄRJESTÖOSASTO JA JÄSENPALVELU

 

Jenny Suominen

Järjestöpäällikkö Jenny Suominen
p. 050 491 1401
jenny.suominen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Kunta- ja järjestöasiain sihteeri Pekka Tuuri
(vanhempainvapaalla 4.9.2022 asti)

 

Riikka Keskitalo
JÄSENPALVELU
Palvelusuunnittelija Riikka Keskitalo
p. 050 431 5078
riikka.keskitalo@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Katri Kujanpää

Kampanjatyöntekijä,
va. kunta- ja järjestöasiain sihteeri Katri Kujanpää
p. 044 710 5312
katri.kujanpaa@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Petri Nurmi

JÄSENPALVELU
Järjestösihteeri Petri Nurmi
p. (09) 4789 8234
petri.nurmi@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Lyyli Raatikainen

Järjestösuunnittelija Lyyli Raatikainen
p. (09) 4789 8231, 050 371 5499
lyyli.raatikainen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

DEMARINAISET

 

Pöyhönen Roosa

Toiminnanjohtaja, Demarinaiset
Roosa Pöyhönen
p. 046 922 4039
roosa.poyhonen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Poliittinen suunnittelija, Demarinaiset
Noora Kettunen
p. 050 433 4803
noora.kettunen@sdp.fi
Lähetä tästä linkistä salattu sähköposti

 

Kirjanpito ja palkat

Kvalta www.kvalta.fi

Toimitusjohtaja Pekka Tirkkonen
pekka.tirkkonen@kvalta.fi

Pääkirjanpitäjä Eija Velho
eija.velho@kvalta.fi