Puoluehallituksen yhteystiedot

11:27

 

Sanna Marin

Sanna Marin, puheenjohtaja
00102 Eduskunta
sanna.marin@eduskunta.fi

 

Antton Rönnholm

Antton Rönnholm, puoluesihteeri
SDP, Siltasaarenkatu 18-20 C 6 krs., 00530 Helsinki
antton.ronnholm@sdp.fi

 

Niina Malm, 1. vpj.
00102 Eduskunta
niina.malm@eduskunta.fi 

 

Ville Skinnari

Ville Skinnari, 2. vpj.
00102 Eduskunta
p. (09) 432 3103
ville.skinnari@eduskunta.fi

 

Matias Mäkynen, 3. vpj.
00102 Eduskunta
p. 040 509 4409
matias.makynen@gmail.com

 

Puoluehallituksen jäsenet:

kuva-tulossa

Vertti Kiukas, Helsinki
p. 040 592 4287
vertti.kiukas@soste.fi

 

kuva-tulossa

Miia Järvi, Helsinki
jarvi.miia@gmail.com

 

Maria GuzeninaUusimaa
p. (09) 432 3106
maria.guzenina@eduskunta.fi

 

kuva-tulossa

Mikko Valtonen, Uusimaa
p.040 867 8250
mikko@mikkovaltonen.fi

 

peltonen-petra-pieni

Petra Peltonen, Varsinais-Suomi
p. 050 371 3920
petra.peltonen@turku.fi

 

kuva-tulossa

Harri Lehtonen, Satakunta
harri.lehtonen@eura.fi

 

kuva-tulossa

Miia Nahkuri, Häme
miia.nahkuri@gmail.com
p. 040 825 5967

 

penny-kaisa

Kaisa Vatanen, Pirkanmaa
p. 040 721 7212
kaisa.penny@gmail.com

 


Seppo Eskelinen, Savo-Karjala
seppo.eskelinen@eduskunta.fi

 

kuva-tulossa

Jukka Hämäläinen, Keski-Suomi
jukka.hamalainen@kotiposti.net

 

kuva-tulossa

Mika Pietilä, Oulu
mipietila@gmail.com

 

mallinen-maria-riitta-pieni

Maria-Riitta Mällinen, Lappi
p. 040 849 5532
mariariitta.mallinen@gmail.com

 

Johan Kvarnström, FSD
johan.kvarnstrom@eduskunta.fi

Evästeasetukset

Välttämättömät evästeet

Nämä evästeet ovat välttämättömiä sivujemme teknisen toiminnan kannalta, eikä niitä voi kytkeä pois päältä. Toiminnalliset evästeet ovat keskeisiä esimerkiksi sivujemme selaamisen ja sivujemme ominaisuuksien käyttämisen kannalta.

Analytiikka

Nämä evästeet keräävät ainoastaan anonyymia tietoa siitä, kuinka sivujamme käytetään. Analytiikkaevästeiden avulla pystymme mittaamaan ja analysoimaan sivujemme toimintaa. Käytämme näitä evästeitä esimerkiksi tietääksemme, mikä sivujemme sisällöistä on suosittua sekä varmistaaksemme, että kävijät löytävät heille merkitykselliset sisällöt. Kaikki kerätyt tiedot ovat tilastollista aineistoa, eikä niistä voi tunnistaa henkilöitä. Voit kuitenkin halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Kohdistus- ja mainosevästeet

Kohdennamme mainontaamme, jotta voimme tavoittaa SDP:n politiikasta kiinnostuneista ihmisiä mahdollisimman hyvin. Voimme käyttää näitä evästeitä esimerkiksi sinulle kohdennetun mainonnan täsmällisyyden ja kiinnostavuuden parantamiseen. Evästeitä voidaan käyttää myös sivujemme sisällön tekemiseksi sinua kiinnostavammaksi. Tietojen kerääminen perustuu selaimesi tai laitteesi yksilölliseen tunnistamiseen. Voit halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.