Evästeasetukset

Välttämättömät evästeet

Nämä evästeet ovat välttämättömiä sivujemme teknisen toiminnan kannalta, eikä niitä voi kytkeä pois päältä. Toiminnalliset evästeet ovat keskeisiä esimerkiksi sivujemme selaamisen ja sivujemme ominaisuuksien käyttämisen kannalta.

Analytiikka

Nämä evästeet keräävät ainoastaan anonyymia tietoa siitä, kuinka sivujamme käytetään. Analytiikkaevästeiden avulla pystymme mittaamaan ja analysoimaan sivujemme toimintaa. Käytämme näitä evästeitä esimerkiksi tietääksemme, mikä sivujemme sisällöistä on suosittua sekä varmistaaksemme, että kävijät löytävät heille merkitykselliset sisällöt. Kaikki kerätyt tiedot ovat tilastollista aineistoa, eikä niistä voi tunnistaa henkilöitä. Voit kuitenkin halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Kohdistus- ja mainosevästeet

Kohdennamme mainontaamme, jotta voimme tavoittaa SDP:n politiikasta kiinnostuneista ihmisiä mahdollisimman hyvin. Voimme käyttää näitä evästeitä esimerkiksi sinulle kohdennetun mainonnan täsmällisyyden ja kiinnostavuuden parantamiseen. Evästeitä voidaan käyttää myös sivujemme sisällön tekemiseksi sinua kiinnostavammaksi. Tietojen kerääminen perustuu selaimesi tai laitteesi yksilölliseen tunnistamiseen. Voit halutessasi poistaa näiden evästeiden käytön milloin tahansa.

Puoluekokousedustajavaalit – Vaaliyhtymä I: Oulun alue

Ajankohtaista 10:03

 OULUN SOSIALIDEMOKRAATTINEN  PIIRI RY
Yhdistelmä ehdokkaista SDP:n 44.puoluekokouksen edustajien vaalissa 28.2-14.3.2014
VAALIYHTYMÄ I
2 Aspegren Kauko 70v Yli-insinööri, eläkeläinen
Oulun SDP-seniorit ry
kauko.aspegren@dnainternet.net
3 Haapala Antti 31v DI, ohjelmistosuunnittelija
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
antti@haapala.name
4 Halonen Sari 47v Kaupunginvaltuutettu
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
sari@sarihalonen.fi
5 Heiskanen Miikka-Aukusti 26v Viestinnän opiskelija,
Oulun sosialidemokraattinen nuoriso-osasto OSNO ry Vapaatoimittaja
heiskanenma@gmail.com
6 Holtinkoski Jukka 57v Myyntineuvottelija,
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry työeläkkeellä
jukka.holtinkoski@luukku.com
7 Huovinen Johannapiritta 34v Opiskelija
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
johannapiritta@johannapiritta.net
8 Huuki Jaakko 34v Opiskelija
Oulun opiskelijioiden sosialidemokraattinen yhdistys OOSY ry
jhuuki@ee.oulu.fi
9 Jääskö Jorma 47v Myyntipäällikkö
Oulunsalon sosisalidemokraattinen työväenyhdistys ry
jorma.jaasko@wippies.fi
10 Kainulainen Markku 65v Sosionomi, eläkeläinen
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
markku.kainulainen@dnainternet.net
11 Keränen Heidi 24v Opiskelija
Oulun opiskelijioiden sosialidemokraattinen yhdistys OOSY ry
heidikeranen@gmail.com
12 Keskisärkkä Kauko 27v Järjestösihteeri, opiskelija
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
kauko.keskisarkka@demarinuoret.fi
13 Kokko Sonja 22v Lähihoitaja
Haukiputaan sosialidemokraatit ry
sonja.kokko@gmail.com
14 Koukkari Maarit 39v Koulunkäynninohjaaja,
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry sosionomi
koukkarimaarit@gmail.com
15 Kylen Henri 26v Datanomi, myyntipäällikkö
Haukiputaan sosialidemokraatit ry
h.kylen@gmail.com
16 Kyllönen Sami 39v Prosessinjohtaja
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
sami.kyllonen@msn.com
17 Lindfors Marko 46v Toimitsija
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
Marko.Lindfors@pam.fi
18 Pesola Päivi 55v Terveydenhoitaja AMK
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
paivi.pesola@pp.inet.fi
19 Pohjola Tuija 59v Projektisuunnittelija,
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry uinninopettaja
tuija.pohjola@ouka.fi
20 Rantala Ville 38v Testaaja, pääluottamusmies
Kiimingin sosialidemokraarit ry
villerantala@suomi24.fi
21 Saarela Pia 43v Hoitaja
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
saarela70@hotmail.com
22 Saarelainen Mirva 24v Sosiaalialan opiskelija
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
mirva.saarelainen@gmail.com
23 Salmi Mikko 38v Pastori
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry Viestintäalan yrittäjä
mikko.salmi@ouka.fi
24 Simpanen Salme 71v Eläkeläinen
Oulun SDP-seniorit ry
salme.simpanen@mail.suomi.net
25 Sirviö Pirjo 58v Erikoissairaanhoitaja
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry Tutkimuskoordinaattori
pirjo.sirvio@ouka.fi
26 Sumén Oiva 71v Mattomies, eläkeläinen
Haukiputaan sosialidemokraatit ry
oiva.sumen@dnainternet.net
27 Tiainen Tanja 37v FM, aluepäällikkö
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
tanja.tiainen76@gmail.com
28 Tuppurainen Tytti 37v Kansanedustaja
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
tytti.tuppurainen@eduskunta.fi
29 Turkka Martti 71v Varatuomari, eläkeläinen
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
martti.turkka@mail.suomi.net
30 Voutilainen Seppo 67v Lääkäri, eläkeläinen
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
seppo.voutilainen@fimnet.fi
31 Ylisuutari Jaana 49v KTM, lastenvalvoja
Oulun sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
jaana.ylisuutari@saunalahti.fi