Ajankohtaista

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Terveisiä Maltalta! Viikon päästä maassa vaalit, ja Joseph Muscatin johtama työväenpuolue on voimissaan. Kampanjointi näkyy kaikkialla, ja tunnelma on korkealla. Labour on pitänyt liberaalia uudistuspolitiikkaa yllä, minkä soisi inspiroivan meilläkin. Tänään on Juhana Vartiaisen syntymäpäivä, ja sain tarjota hänelle aitoa demaritunnelmaa. 👍 Malta on kaunis, historian kyllästämä maa. Tänään täällä alkaa parlamenttien EU-valiokuntien kokous COSAC. Hienoa edustaa Suomea. #Malta #EU #Europe #politicstyttitup

Kristiina Salonenshared image on Instagram

Vierailin tänään Kamu-Tuvalla Raumalla. Tapasin siellä upean joukon kehitysvammaisia nuoria, jotka halusivat puhua mm. erityisnuorten mahdollisuudesta harrastaa, kaupungin liikenneyhteyksistä, Donald Trumpista ja koulukiusaamisesta. Fiksuja ja ajattelevia nuoria, jotka vierailevat kerran kuussa Kamu-tuvalla viikonlopun vietossa itsenäistymistä ohjaajien avulla harjoittelemassa. Olipa kiva vierailu! #satshp #kamu-tupakristiinasalonen

Ilmari Nurminenshared image on Instagram

Mulla on ollut joitain kuukausia pt @hannakatariinaseikola ja sopimus jatkuu ainakin pari vuotta vielä 😁Hanna on kyl huikee ja osaava tyyppi. Kaiken lisäksi meistä on tullut vielä ystäviäkin 😙Sattumalta molemmat on lähtenyt maailmalle vielä Sastamalasta. Tällä viikolla salilla kuultua: Mies: Hei nyt tonne salille ei voi mennä kun generaattorissa on vika, eli laitteisiin ei tuu virtaa. Mä: Häh?!? Me käytetään kyl lihasvoimaa... Mies: Aivan, no mä oon käsittänyt, että täällä jengi painaa napista ja kone laittaa lihakset liikkeelle. Mä: haha 😂nurminenilmari

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Aamu sarastaa Hietaniemen hautausmaalla. - Ellemme varmuudella tiedä, kuinka tulee käymään, olettakaamme, että kaikki käy hyvin. Presidentti Mauno Koivistotyttitup

Puoluetoimiston yhteystiedot

10:10

SDP
Siltasaarenkatu 18-20 C, 6 krs.
00530 HELSINKI

Toimistolle sisäänkäynti C-rapun kautta.
Toimistoaika ma-to 8.30-16, pe 8.30-15 (kesäaika 8.30-15)

Katso sijainti kartalta

Sähköpostit: etunimi.sukunimi(at)sdp.fi

Puhelinvaihde: (09) 478 988  (klo 9-11 ja 11:30-15)
Fax (09) 712 752

 

Verkkolaskutusosoite:

Y-tunnus: 0117005-2
Verkkolaskuosoite: 003701170052
Verkkolaskuoperaattorimme on Nordea Pankki Suomi Oyj (NDEAFIHH)

Paperilaskutusosoite:

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue
PL 33001
01051 LASKUT

 

Yhteystiedot

 

Antti Rinne

Puheenjohtaja Antti Rinne
sähköposti: antti.rinne@sdp.fi
p. (09) 432 3139

Puheenjohtajan kalenteriasiat:
Mia Lainemia.laine@eduskunta.fi
p. 050 464 0126

Rinteen avustaja eduskunnassa:
Timo Nevaranta, timo.nevaranta@eduskunta.fi
p. 050 574 1430

 

Antton Rönnholm

Puoluesihteeri Antton Rönnholm
p. 040 506 7676
antton.ronnholm@sdp.fi

 

Raija Jussilainen

Johdon assistentti Raija Jussilainen
p. (09) 4789 8228, 050 520 1228
raija.jussilainen@sdp.fi

 

Ismo Kainulainen

Viestintäpäällikkö Ismo Kainulainen
p. 050 517 3594
ismo.kainulainen@sdp.fi

 

Ville Wallin

Hallintopäällikkö Ville Wallin
p. (09) 4789 8212
ville.wallin@sdp.fi

 

Tuula Lampinen

Poliittinen koordinaattori Tuula Lampinen
p. (09) 4789 8209
tuula.lampinen@sdp.fi

 

Lyyli Raatikainen

Järjestösuunnittelija Lyyli Raatikainen
p. (09) 4789 8231, 050 371 5499
lyyli.raatikainen@sdp.fi

 

Jarkko Piirainen

Verkkoviestintäkoordinaattori Jarkko Piirainen
p. 050 3030 245
jarkko.piirainen@sdp.fi

 

Iida Vallin

Viestintäsuunnittelija Iida Vallin
p. 044 307 2281
iida.vallin@sdp.fi

 

Tero Shemeikka

Kansainvälisten asiain sihteeri Tero Shemeikka
p. 040 515 1097
tero.shemeikka@sdp.fi

 

Arto Heinonen

Järjestö- ja kunnallisasiain sihteeri Arto Heinonen
p. (09) 4789 8207
arto.heinonen@sdp.fi

 

Jäsenpalvelusihteeri Arja Pennanen
p. (09) 4789 8225
arja.pennanen@sdp.fi

 

Petri Nurmi

Järjestösihteeri Petri Nurmi
p. (09) 4789 8234
petri.nurmi@sdp.fi

 

Merja-Hannele Vuohelainen

Toiminnanjohtaja, Demarinaiset
Merja-Hannele Vuohelainen
p. 040 746 4070
merja.vuohelainen@sdp.fi

 

Kirjanpito ja palkat

www.kvalta.fi

Pääkirjanpitäjä Eija Velho
eija.velho(at)kvalta.fi

Palkanlaskija, kirjanpitäjä Pekka Tirkkonen
pekka.tirkkonen(at)kvalta.fi